argan yağının faydaları nelerdir?
Blog, Çiftlik Günlüğü

FASLI KADINLARIN GÜZELLİK SIRRI ARGAN YAĞININ FAYDALARI

Güzellik sektörü son yıllarda doğaya dönmeye, içindekilerin ne olduğunu anlayamadığımız kozmetik ürünler yerine doğal olan yağların kullanımı ön plana çıkmaya başladı. Bu yağlar arasında cilt ve saç bakımında sıkça adını duyduğumuz argan yağının faydaları içerdiği yüksek E vitamini miktarından dolayı oldukça fazladır. Faslı kadınların özellikle saç bakımında tercih ettiği argan yağı cilt içinde oldukça önemli olan yağlar arasında bulunur. Antioksidan açısından zengin olan argan yağının faydaları ise;Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

1- Saç bakımında sıkça kullanılan argan yağı saçların kırılmasını engeller ve çabuk uzamasını sağlar. Sağlıklı ve parlak saçlar için tercih edilmesinin yanı sıra kepek oluşumunu da minimuma indirir.

2- İyi bir nemlendirici olmasından dolayı kuru saçlar için tavsiye edilen yağlardandır.

3- Saç dökülmesine karşı kullanılması da argan yağının faydaları arasındadır.

4- Sadece saçlar için değil sakal bakımı için de kullanılır, sakalların yumuşamasını sağlar.

5- Cilt bakımında da tercih edilen argan yağının içerdiği E vitamini cildin erken yaşlanmasını engeller, kırışık oluşumunu minimuma indirir ve oluşan kırışıklıkların azalmasını sağlar.

6- Kuru ciltler için birçok kremden daha etkilidir ayrıca cildin parlamasını sağlar.

7- Cilt bakım yağları genellikle akne oluşumuna neden olurken argan yağı aksine sivilce oluşumunu engeller ve mevcut sivilcelerin azalmasına yardımcı olur.

8- Yağlı bir cilde sahipseniz argan yağı ile yapacağınız yüz masajı ciltteki yağın dengelenmesine yardımcı olur.

9- Hamilelik döneminde veya hızlı boy uzamasından dolayı oluşan çatlakların azalmasını sağlar.

10- Saç ve cilt bakımında kullanılan argan yağı tırnak bakımında da kullanılır, sertleşmiş tırnak kenarlarının yumuşamasını sağlar.

Önceki Yazı Sonraki Yazı

Beğenebileceğin Yazılar

Yorum Yok

Yorum Yap