gulmenin-faydalari
Blog, Çiftlik Günlüğü

GÜLMENİN FAYDALARI NELER BİLİYOR MUSUNUZ?

Sabah uyandınız enerjiniz düşük belki biraz mutsuzsunuz, bütün günü öyle mi geçirmeyi tercih edersiniz? Yoksa modunuzu yükseltmek için bir şey yapar mısınız? Sevdiğinize sarılmak, evcil hayvanınızla oynamak belki internetten komik bir video izlemek. Yüzünüzde ufakta olsa bir gülümse yaratmak için yaptığınız şey ne olursa olsun, gülümsemek için, gülmek için fırsat yaratın. Çünkü gülmek hayatınıza güzelliklerin girmesi için açılan bir kapı gibidir.Gülmenin Vücudumuzdaki Etkileri Neler?

Canınız sıkkın haliyle kaslarınız gergin, kalp atışlarınız hızlı, gülümsemeyi deneyin hatta açın komik bir video gülümsemekten kahkahaya geçin. Çünkü güldüğünüz zaman gergin kaslarınızın rahatlaması hatta ağrılarınızın azalması gülmenin faydaları arasında. Gülmek en doğal ağrı kesici yöntemlerinden biri hem de bulaşıcı olmasına rağmen hiçbir yan etkisi yok. Eminim sizde şahit olmuşsunuzdur kahkaha atmaya başlayan birinden sonra etrafındakilerin de gülmeye başladığına. Çünkü gülmenin doğasındadır bulaşıcı olması, bir anda ortamdaki enerjiyi değiştirmesi. Hatta bakış açınızı bile değiştirebilir. Siz gülümsediğinizde insanların da size bakışı değişir. İnsanların üzerindeki etkiniz daha kalıcı olur daha güven verici olursunuz. Şöyle bir düşünün ilk defa bulunduğunuz bir ortamda hiç tanımadığınız insanların arasındasınız gülümseyen biriyle mi yoksa suratı asık biriyle mi konuşmayı tercih edersiniz. Tabii ki gülümseyen biri… O zaman sizde tercihinizi yapın, gülümsemeye başlayın.

Zor bir gün geçiriyor olsanız bile gülmek kendinize verebileceğiniz en güzel armağan. Stresinizi azaltmak için de en etkili yöntemlerden biri. Bunu alışkanlık haline getirmeye çalışın, bakış açınızı değiştirmeye çalışın. Başımıza gelen olayları kontrol edemeyebiliriz ama olaylara bakış açımızı değiştirmek bizim elimizde. Hep mutlu günleriniz olsun, yüzünüzden gülümsemeniz eksik olmasın…

Önceki Yazı Sonraki Yazı

Beğenebileceğin Yazılar

Yorum Yok

Yorum Yap